Warmia - ŁKS Łomża 3:1

Długo w pamięci grajewskich kibiców pozostanie najważniejszy, ostatni mecz sezonu 2013/2014, w którym WARMIA pokonała ŁKS 1926 Łomża 3:1 zapewniając sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Po kilku słabszych występach i wyraźnym kryzysie formy nasi piłkarze spisali się doskonale. Spora ranga meczu nie spętała nóg naszym zawodnikom. Za to gościom z Łomży wyraźnie wysiadły nerwy i kończyli mecz w ośmioosobowym składzie po tym, jak bardzo dobrze sędziujący spotkanie sędzia Patryk Kępka usunął z boiska trzech zawodników z Łomży. Kibice, którzy licznie przybyli na stadion na pewno do dziś wspominają niezwykle emocjonujący mecz i efektowną oprawę kibiców obu zespołów. Naszym piłkarzom należą się słowa najwyższego uznania – za zwycięstwo, walkę i determinację z jaką zagrali z ŁKS-em. Utrzymanie w III lidze jest efektem bardzo udanej rundy wiosennej w wykonaniu WARMII. Ostatni sprawdzian nasz zespół zdał na „piątkę”. Ogromne brawa należą się całej drużynie i trenerowi Leszkowi Zawadzkiemu. Po rundzie jesiennej WARMIA była typowana jako główny kandydat do spadku z III ligi. Tymczasem zespół pomimo braku transferów w przerwie zimowej wiosną grał bardzo dobrze i wbrew wszystkim życzącym mu źle osiągał wartościowe wyniki. Zdarzały się również wpadki, jak choćby ta w Szczuczynie. Efekt końcowy jest jednak pomyślny – nasz zespół uniknął spadku i sezon 2014/2015 będzie siódmym kolejnym sezonem grajewian na poziomie obecnej III ligi. WARMIA występuje w niej nieprzerwanie od utworzenia III ligi w obecnym kształcie w 2008 roku. Oprócz WARMII jedynie START Działdowo i HURAGAN Morąg w naszej grupie mogą poszczycić się tym samym osiągnięciem.

Goście z Łomży nie mogli pogodzić się z porażką. Po przegranym meczu działacze ŁKS 1926 łudzili się, że wygrają mecz z WARMIĄ walkowerem ze względu na nieuprawniony (ich zdaniem) udział w spotkaniu Rafała Kozikowskiego. Tą sensacyjną wiadomość podała oficjalna strona internetowa łomżyńskiego klubu kilka godzin po meczu. W tej swoistej dogrywce lepsi okazali się również grajewianie – prowadzący rozgrywki III ligi Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie ostatecznie utrzymał wynik z boiska (więcej w artykule: http://kswarmiagrajewo.blox.pl/2014/06/KARTKI-RAFALA-KOZIKOWSKIEGO.html ). Można więc powiedzieć, że w starciu z ŁKS-em odnieśliśmy podwójne zwycięstwo... :)

Wydział Dyscypliny ukarał oba kluby za zachowanie kibiców. WARMIA otrzymała karę finansową w wysokości 800 złotych za używanie środków pirotechnicznych przez kibiców zaś za wybryki swoich kibiców ŁKS 1926 musi zapłacić aż 5000 złotych. Mariusz Baranowski z ŁKS za uderzenie naszego zawodnika otrzymał karę aż pięciu meczów dyskwalifikacji a Jason Villagomez będzie pauzował dwa kolejne spotkania.

Zapis relacji LIVE z meczu WARMIA – ŁKS 1926:

1' Mecz rozpoczęła WARMIA

4' Marcin Strzeliński z 20 metrów strzela na bramkę, ale prosto w ręce bramkarza

6' Z rzutu wolnego Mariusz Baranowski strzela obok bramki Gieniusza

10' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

10' Bardzo dobre dośrodkowanie Strzelińskiego i było blisko zdobycia bramki! Niestety żaden z naszych zawodników nie trafił w piłkę

12' Brzozowski strzela z 25 metrów ale dobrze broni Gieniusz

13' Dobra, dynamiczna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym ŁKS jednak obrońca gości wyłuskał piłkę

17' Pierwszy kwadrans gry za nami - od początku przeważa WARMIA. Na trybunach mamy dziś około 900 kibiców

19' Z rzutu wolnego obok bramki strzela Lemański

22' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! 1:0 Paweł Sypytkowski! Świetna akcja Dzierzgowskiego w polu karnym, odbitą od obrońcy piłkę przejmuje Sypytkowski i płaskim strzałem w długi róg zdobywa prowadzenie dla WARMII!

25' Pierwszy rzut rożny dla ŁKS

25' Po dośrodkowaniu mocny strzał z 30 metrów Brzozowskiego broni Gieniusz

27' Dobra okazja WARMII - po faulu na Sypytkowskim mamy rzut wolny z 18 metrów od bramki Trochima

28' Strzał Sypytkowskiego trafia w mur piłkarzy ŁKS

29' Znów Sypytkowski - tym razem strzela z lewej strony ponad bramką ŁKS

30' W polu karnym WARMII był Rodier, ale strzelił zbyt lekko i Gieniusz pewnie broni

30' Niepotrzebne wybicie Kamila Randzio i rzut rożny dla ŁKS

30' Szybko przejmujemy piłkę po kornerze

33' Dobre dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego, mija się z piłką Trochim i Sypytkowskiego ubiega obrońca ŁKS

35' Znów akcja WARMII - Dzierzgowski "tańczył" w polu karnym ale zbyt długo przetrzymał piłkę i w rezultacie ją stracił

40' Po raz kolejny na spalonym Dzierzgowski. Sprytnie łapią go w pułapkę ofsajdową obrońcy ŁKS

42' Doskonała okazja ŁKS - dwukrotnie "główkował" Lemański i dwukrotnie świetnie spisał się Gieniusz

44' Kontuzjowany w starciu Marcin Arciszewski opuszcza boisko - na jego miejsce wchodzi Adam Lekenta

45' Rodier w doskonałej sytuacji, ale jest ofsajd

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - wygrywamy 1:0 po bardzo dobrej grze, ale w końcówce straciliśmy kapitana zespołu, który opuścił boisko z kontuzją

46' Rozpoczyna ŁKS

46' Dośrodkowanie Strzelińskiego z rzutu wolnego i główka Kozikowskiego obok bramki! Mieliśmy okazję na kolejnego gola

47' Odpowiedź gości - Lemański z pola karnego strzela na bramkę, ale Gieniusz pewnie broni

48' Sypytkowski szarżuje na bramkę Trochima ale bramkarz gości uprzedza naszego zawodnika

49' Faulowany Dzierzgowski i sędzia upomina Staniórskiego, ale bez żółtej kartki

52' Żółta kartka dla Lemańskiego za krytykę decyzji sędziego - nawiasem mówiąc jak do tej pory świetnie sędziuje zawody pan Kępka

55' Dobre podanie do Sypytkowskiego, ale na spalonym jest nasz zawodnik

56' Było niebezpiecznie - wybija piłkę na rzut rożny Koszczuk

57' Przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

58' Zmiana w ŁKS - za Brzozowskiego wchodzi Świderski

59' Kolejny korner dla ŁKS i znów odzyskujemy piłkę

60' Lekenta faulowany w pobliżu linii końcowej

60' Z ostrego kąta strzela Sypytkowski ale Trochim wybija piłkę poza pole karne!

61' Po podaniu Strzelińskiego kapitalnie strzela Paweł Górski, ale piłka minimalnie omija bramkę łomżan!

63' Dzierzgowski sam na sam z Trochimem, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę nasz piłkarz i bramkarz obronił

66' Kapitalna okazja WARMII - Osypiuk wpadł w pole karne gości

67' Drugą żółtą kartką i w jej konsekwencji czerwoną otrzymuje Lemański za faul na naszym zawodniku!

69' Będzie groźnie - rzut wolny dla gości z 20 metrów na wprost od bramki Gieniusza

69' Strzał Baranowskiego ponad bramką WARMII

71' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL! 2:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalne zagranie Strzelińskiego, który wywalczył piłkę przed polem karnym do Dzierzgowskiego a ten strzela w długi róg obok Trochima!

75' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Piotr Chyliński

75' Przepychanka na boisku - Baranowski uderza w twarz Chylińskiego!

76' Czerwona kartka dla Baranowskiego i żółte kartki dla Kamila Randzio i Piotra Chylińskiego

76' Świetnie zachował się sędzia w tej sytuacji słusznie pokazując kartki zawodnikom i usuwając Baranowskiego za wybitnie chamskie zachowanie

80' Zmiana w ŁKS - za Staniórskiego wchodzi Marcin Malinowski

82' Łomżanie nie poddają się - rzut wolny dla ŁKS z 20 metrów na wprost od bramki

82' Villagomez strzela ponad bramką Gieniusza

83' Villagomez brutalnie atakuje Gieniusza i kolejna czerwona kartka dla piłkarza ŁKS!

85' Zmiana w WARMII - za Strzelińskiego wchodzi Cybulski

86' Żółta kartka dla Cybulskiego

87' Rzut rożny dla ŁKS ale szybko odzyskujemy piłkę po dośrodkowaniu

90' Cybulski faulowany i jest rzut wolny - strzał Osypiuka z rzutu wolnego broni Trochim

90' + 1' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! 3:0 Tomasz Dzierzgowski! Kapitalna indywidualna akcja Dzierzgowskiego, który ograł kilku obrońców rywali w polu karnym, "położył" bramkarza i zdobył trzeciego gola dla WARMIII!

90 + 3' Rzut rożny dla ŁKS - na krótko wybijamy piłkę

90 + 4' Rzut karny dla ŁKS! Przypadkowy faul na zawodniku z Łomży i sędzia dyktuje jedenastkę dla gości

90' + 4' GOL dla ŁKS. 3:1 Alex Rodier. Pewnie wykonany rzut karny.

90' + 5' Zmiana w WARMII - za Gieniusza wchodzi Kamil Boufał

90' + 7' KONIEC MECZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WYGRYWAMY 3:1 po pasjonującym meczu!

06.06.2014 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Sypytkowski 22', 2:0 Tomasz Dzierzgowski 71', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 90', 3:1 Alex Rodier (rzut karny) 90' + 4'

WARMIA: 1.Gieniusz (90' 12.Boufał) - 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt) (44' 21.Lekenta), 3.Domurat, 15.Koszczuk - 9.Strzeliński (85' 19.Cybulski), 10.Kozikowski, 6.Osypiuk,11.P.Górski (75' 8.Chyliński), 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki,21.Lekenta, 20.Matysiewicz, 19.Cybulski, 18.Olszyński, 8.Chyliński

ŁKS 1926: 1.Trochim - 11.Maciej Malinowski, 17.Stankiewicz, 13.Staniórski (Kpt) (80' 8.Marcin Malinowski), 16.Ipina - 14.Kacprzyk, 4.Villagomez, 22.Brzozowski (58' 20.Świderski), 22.Baranowski - 6.Rodier, 9.Lemański

REZERWA: 17.Jędraszczak - 7.Godlewski, 8.Marcin Malinowski, 20.Świderski, 15.Tercjak

Sędzia: Patryk Kępka (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Randzio, Chyliński, Cybulski (WARMIA), Lemański (dwie) (ŁKS 1926)

Czerwona kartka: Lemański 67', Mariusz Baranowski 76', Villagomez 83'  (ŁKS 1926 Łomża)