piątek, 29 marca 2024

• 2 komentarzy
  • 9814 wyświetleń

Cztery złota Podlasianek

W dniach 4 - 6 kwietnia 2014 roku w Chęcinach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Kadetek w zapasach, na których bardzo dobrze spisały się dziewczęta z Podlasia

Zawody odbywały się w pięknym obiekcie sportowym wybudowanym u stóp ruin zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku, należącego do Korony Królestwa Polskiego, który oczywiście obejrzeliśmy w ramach zwiedzania pięknych zakątków naszego kraju - w tym wypadku woj. świętokrzyskiego. Chęciny pobudziły nasze dziewczęta do walk na zapaśniczych matach i w efekcie zdobyły one cztery medale złote:  Paula Kozłow w kat. do 51 kg - wychowanka "PODLASIA” Białystok - obecnie trenująca w MKZ "UNIA” Racibórz i Anna Urbanowicz w kat. do 72kg - wychowanka LMUKS "OLIMPIK” Suwałki - obecnie trenująca w MKS "CEMENT-GRYF” Chełm. Medale brązowe: Karolina Drobińska w kat. do 48 kg - wychowanka MLUKS "GWIAZDA” Szczuczyn - obecnie trenująca w UAKS "PODLASIE” Białystok oraz Ewa Alicka w kat. do 63 kg – wychowanka i reprezentantka MLUKS "GWIAZDA” Szczuczyn -  trenująca obecnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kraśniku. Piąte dobre miejsca wywalczyły Karolina Zamojska w kat. do 51 kg i Anna Czyżyńska w kat. do 67 kg - reprezentantki MLUKS "GWIAZDA” Szczuczyn oraz Karolina Jęsław w kat. do 72 kg - reprezentantka UAKS "PODLASIE” Białystok.

W punktacji wojewódzkiej nasze dziewczęta w grupie juniorek zajęły 5 miejsce na 11 biorących udział w zawodach, a "GWIAZDA” zajęła 7 miejsce na 26 startujących klubów. Ponadto awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w grupie kadetek w kat. do 60 kg. wywalczyła Magdalena Szeszko - reprezentantka LMUKS "OLIMPIK” Suwałki. Warto podkreślić, iż Paula Kozłow i Anna Urbanowicz wywalczyły sobie  na tych Mistrzostwach prawo do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy Juniorek w zapasach.