• 5 komentarzy
  • 12237 wyświetleń

Medale dla naszych zapaśników

ZŁOTY MEDAL NA MISTRZOSTWACH POLSKI

W dniach 20 - 22.04.2012 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach styl klasyczny. Do rywalizacji przystąpiło 193 zawodników z 21 klubów. Przez maty przewinęło się wielu doskonałych zapaśników i osób im towarzyszących, głównie trenerów w przeszłości medalistów największych imprez międzynarodowych. Rywalizacja stała na wysokim poziomie, walki dostarczyły wielu emocji i przyciągnęły na trybuny hali OSiR znaczną liczbę widzów.

Cenny sukces na piotrkowskiej macie odniósł zawodnik MOSiR Grajewo – Oskar Czyżewski , który w kategorii wagowej 85 kg zdobył złoty medal. Nasz mistrz w całym turnieju nie stracił żadnego punktu technicznego w finale 8:0 pokonał Jakuba Darmochwała z "AGROS" Zamość. Oskar w ubiegłym tygodniu został powołany na zgrupowanie szkoleniowe kadry kadetów, które odbędzie się  w dniach 27.04 - 6.05.2012 roku w Poznaniu. Wystartuje tam w silnie obsadzonym Międzynarodowym Turnieju o Puchar Sobieskiego w dniach 27 - 28.04.2012. Pozostali zawodnicy po zaciętych pojedynkach uplasowali się poza podium.

ZAWODY W CHEŁMIE
W dniach 20 - 21.04.2012 roku w Chełmie z udziałem zawodniczek i zawodników z czterech klubów Ukrainy i jednej z Niemiec odbył się Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach. Turniej zgromadził  zawodników  w stylu klasycznym oraz  zawodniczki w stylu wolnym. Powiat grajewski reprezentowali chłopcy i dziewczęta z MOSiR Grajewo oraz chłopcy i dziewczęta z MLUKS "GWIAZDA” przy Urzędzie Miejskim w Szczuczynie.

Nasi sportowcy zdobyli cztery medale :

srebrny – Ewa Pawłowska ( Szczuczyn) w kat.57kg

srebrny – Karolina Trzcińska( Szczuczyn) w kat.67kg

brązowy – Natalia Pisanko ( Grajewo) w kat.40kg

brązowy – Krzysztof Olszewski ( Grajewo) w kat. 100kg.