Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 14887 wyświetleń

"...Ja i Ojczyzna – to jedno"

PROGRAM OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W GRAJEWIE

11 listopada 2011 r. (piątek)

UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNA

godz. 10.00     Zbiórka uczestników /poczty sztandarowe, orkiestra, delegacje organizacji i zakładów pracy/ przy Miejskim Domu Kultury.

godz. 10.15    Przemarsz do Kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej.

godz. 10.30    Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
   
    Po Mszy Św. przejście pod Krzyż „Solidarności” i złożenie wiązanek, a następnie pod Pomnik Niepodległości. Pod Pomnikiem:
 - Hymn państwowy
- Złożenie wiązanek
Po złożeniu wieńców – odprowadzenie pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości do Miejskiego Domu Kultury.


godz. 14.00     Uroczyste złożenie przyrzeczenia strzeleckiego przez członków Związku Strzeleckiego „Strzelec” Organizacji Społeczno – Wychowawczej w Grajewie – Grajewska Izba Historyczna (ul. Ełcka 30)

godz. 17.00    w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Grajewie  odbędzie się Koncert Kwartetu Smyczkowego „ALLA BREVE” z Łomży, w czasie którego zaprezentują się również laureaci Przeglądu Pieśni Patriotycznej pod Patronatem Burmistrza Grajewa.

12 listopada 2011 r. (sobota)


godz. 11.00    „Grajewskie spotkania z historią”  w siedzibie Grajewskiej Izby Historycznej (ul. Ełcka 30) połączone z obchodami drugiej rocznicy funkcjonowania instytucji .
W programie:
-    sprawozdanie z działalności GIH w okresie XI 2010 – XI 2011
- referat Janusza Sobolewskiego pt: „Polska Organizacja Wojskowa obwodu szczuczyńskiego”
- spotkanie z autorami publikacji „Stanęli o Polskę się bić...”: Tomaszem Dudzińskim i Januszem Sobolewskim
 
 
 
Miejski Dom Kultury w Szczuczynie
zaprasza na koncert
z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości
"A TO WŁAŚNIE POLSKA"
w dniu 11.11.2011 r. o godz.17.30
w kościele p.w. INMP w Szczuczynie


Komentarze (6)

W sytuacji globalizmu, w którym dość wyraźnie zanika duch patriotyzmu, tego rodzaju uroczystości są wiatrem w żagle dla Ojczyzny naszej, której na imię jest - POLSKA.
Dziękuję dla Janusza Sobolewskiego za chęć wygłoszenia referatu, pt: „Polska Organizacja Wojskowa obwodu szczuczyńskiego”.
Uważam, że spotkanie z autorami publikacji, pt: „Stanęli o Polskę się bić...”: Tomaszem Dudzińskim i Januszem Sobolewskim, których domeną jest dzielenie się słowem nieznanym ze środowiskiem, będzie wartościowym uzupełnieniem notatnika konesera.
Życząc organizatorom ustawicznego dostarczania wspomnień do historycznego albumu naszego rejonu szczuczyńskiego - pozdrawiam Ich serdecznie.

Polsko!!! Obudź się!!! Nie dajmy się otumanić dzisiejszym mediom i dziwolągom z pod znaku palikota, którzy próbują nam wmówić, że krzyż może wisieć tylko w naszym domu. PZPN też pięknie sobie pogrywa z symbolami narodowymi, przekłada korzyści finansowe nad tradycję i historię POLSKIEGO BIAŁEGO ORŁA!!! Miejmy własne przekonania i nie zapominajmy kim jesteśmy i jaka jest nasza historia...

Kopirajter: Można się dzielić wiedzą, opłatkiem wigilijnym, kromką chleba lub można dzielić niedolę - ale dzielić się słowem nieznanym w środowisku? przesadziłeś.

Szczuczyniak, może nie masz racji, przemyśl. Tak mi się wydaje, że Kopirajter zastosował piękną, literacką metaforę. Wyraźnie docenia zasadność dzielenia się słowem dotąd nieznanym, dzięki któremu poznamy to, co dotychczas było tajemne. Dzięki słowom dzielimy się wiedzą we wspólnocie: szkoła, wiece, konferencje itp. Słowo jest chlebem, którym ludzkość dzieli się od dawna i to w trybie non stop od rana do wieczora. W różnych okolicznościach pod wpływem słowa, którym ktoś z Tobą się podzielił, które usłyszałeś, rodzi się w Tobie wiedza. Dzięki niej, teraz Ty możesz wyrażać swoje dążenia: uwielbiać, dziękować, prosić, mówić kompetentnie o wojnie i jej skutkach, o miłości. W zależności od nośników medialnych, słowem pisanym, mówionym możesz utrwalać historię swojego życia lub innych. W ten sposób podzieliłeś się wiedzą wyrażaną słowem z innymi, mimo, że oni dotychczas tego nie znali. Można też, dzielić się z innymi językiem migowym, który w konsekwencji zmierza ( z natury) do stosowania możliwości podzielenia się słowem. Masz zupełną rację pisząc, że- cytuję- można się dzielić wiedzą, opłatkiem wigilijnym, kromką chleba lub można dzielić niedolę –koniec cytatu. To też prawda, tyle, że w linii prostej. Kłaniam się i przepraszam za zbyt obszerne wykorzystanie słowa.

Bla Bla Bla. Odrzuccie wszelkie narzucone normy,a dopiero rozmawiajcie o przyszlosci. RZądzi wami religia,prawo konstytucyjne i prawa spoleczne.

Bela, Bela Donna diabeł jest tak piękny,
chodźmy więc do niego, jadać prosto z ręki.
Będziemy w nadmiarze pijać słodkie wina,
a całując jego w zadek, krzykniesz - o, bambina.
Rada za gratis! Odrzućcie wszelkie narzucone normy! Idźcie do szatana, on czeka za węgłem w krótkich porteczkach. Tylko on pomoże wam w przyszłości skutecznie zginąć.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.